Přejít na menu Přejít na obsah

Aktuálně


Extra program

Zahájení Festivalu fantazie

27. 6. ve 21 hodin v kině

Speciální program zahájení festivalu teprve připravujeme. Plus uvidíte trailery programů a festivalu, představíme speciální pořady, novinky a partnery. Bez místenek. Uvádějí Silvie Šustrová a Václav Pravda.

FF Cosplay

28. 6. ve 20 hodin v kině

Vrací se oblíbená kostýmová soutěž pod vedením Padmé. Více informací později.

Kovárna

??

Návštěvníci se mohou podívat na práci uměleckého kováře, výrobu nožů, hřebíků, spon, svícnů, růží apod. nebo si práci sami vyzkoušet. Některé vykované předměty je možné zakoupit.

Divadelní představení

Proběhnou různá divadelní představení, zdarma či s místenkami. Nenechte si je ujít, většinou jde o jediné neopakované provedení, zatímco filmů a jiného programu uvidíte ještě moře. Pro jistotu připomínáme - divadlo je divadlo. Dodržujte prosím pravidla (žádné telefony, vyrušování, odchody a příchody v průběhu představení, občerstvení do sálu atd.).

Seznam a termíny divadelních představení upřesníme později.

ŠiFFrovačka

??

Čtvrtý ročník šiFFrovacího závodu Chotěboří pro 2-4členné týmy. Vyluštěním šifry zjistíte polohu dalšího stanoviště, na nejlepší týmy čeká tekutá odměna. Díky systému nápověd se mohou bez obav zúčastnit i začátečníci. Přihlašování a podrobnější informace na stánku MINDOK v herně deskových her (hlavní sál Haly v 1. patře).
Začátek ve velkém sále Haly v přízemí - dovysvětlení pravidel, rozdání map a materiálů pro hru.
Vyhlášení vítězů rovněž uvnitř: Prezentace všech šifer, ukázka správných řešení, diskuze o zlepšeních do budoucna, vyprávění veselých příhod z trasy, dekorování vítězů.

Opékaní prasete

2. 7. ve 13 hodin před Sokolovnou

Stalo se již tradicí, že opékáme prase. I letos jedno nabídneme. Připomínáme a prosíme - udržujte pořádek, uklízejte po sobě, třiďte odpad (mastný papír patří do obecného odpadu) a vracejte lahve od piva. Děkujeme.

Dobytí severního pólu

4. 7. ve 20 hodin v kině

Tradičně přinášíme cimrmanovské představení Cimrmanbandu. Hlášky z Dobytí severního pólu zná každý, přijďte si je připomenout.

Místenka 40 Kč (předem 30 Kč).

Večer fantazie

5. 7. ve 20 hodin v kině

Desátý ročník Večera fantazie uspořádáme mj. s vyhlášením výsledků literární ankety Aeronautilus, se světelnou show, a s novým tanečním a zábavným programem, křty knih a podobně. Moderují Silvie "Draky" Šustrová a Václav "Kritizátor" Pravda.

Místenka 60 Kč (předem 50 Kč).

Tombola

5. 7. ve 22 hodin

Rok od roku vzrůstá hodnota a počet cen, díky partnerům festivalu dosahují hodnoty několika desítek tisíc. Velkou tombolu bude opět moderovat Jaroslav Mostecký a hlavní cena bude v hodnotě mnoha tisíc Kč. Lístky lze zakoupit v přihlášce předem nebo na recepci festivalu, za 20 Kč jeden. Sleva za nákup předem, sleva za nákup většího množství. Seznam cen a další informace ještě upřesníme.

Večerní program v taneční místnosti haly

Plánujeme opět zajímavý večerní program ve Velkém sále v přízemí haly. Přímo v sále bude posezení a bar, biFFtro s rozšířenou kapacitou a nabídkou poblíž. Začátek pořadů cca ve 22.30

 

Den Datum Akce
Pátek 27.6. 22.30 Pony Party
Sobota 28.6. 22.30 Star Wars Party s jazzovou kapelou
Neděle 29. 6. 22.30 zatím volno
Pondělí 30. 6. 22.30 Bollywood Party??
Úterý 1. 7. 22.30 PlayStation&Wii Party
Středa 2. 7. 22.30 Glee Party??
Čtvrtek 3. 7. 22.30 Půlnoční taneční
Pátek 4. 7. 22.30 koncert dvou skupin
Sobota 5. 7. 22.30 Infantilní diskotéka

 

Výstavy

Výstava obrazů Romana Kýbuse. Výstava obrazů proběhne v Sokolovně, ve výstavním sklepním prostoru (vstup je pod schodištěm vedoucím z hlavního vestibulu do 1. patra). Výstava bude otevřena od 28. 6. do 5. 7. od 12 do 20 hodin.

Kulečník

Kulečník je dostupný ve Velkém sále KD Junior po skončení přednáškového programu.

Stolní fotbálek

I letos chceme uspořádat velký fotbálkový turnaj ve sportovní hale, k dispozici budou dva až tři slušné stoly. Mimo turnaj si lze zahrát ve sportovní hale v biFFtru nebo v baru Velký Voči v kině. Podrobnosti o turnaji později.

Knihovnička

Pro zájemce bude k dispozici miniknihovnička s knihami a časopisy. Knihovničku najdete v čajoFFně.

Prodej knih, figurek, her, doplňků...

Na Festivalu fantazie najdete několik možností nákupu za festivalové ceny. Knihkupectví Londýnská/Daemon, zejména figurky Sběratelský ráj, deskové hry Albi, Mindok. I další partneři (Fantasy obchod, Button Factory) nabídnou svoje zboží s festivalovými slevami.

Program v Chotěboři a okolí

Informační centrum Chotěboř

Barvy měnící, kouřící, kulatá věc

Chotěboř na Wikipedii

Muzeum města Chotěboře

Stálé expozice: Sbírka historických zbraní, Obrazárna - J. Prucha, Městský salon 1. třetiny 20. století, Secesní ložnice z počátku 20. století, Osobnosti Chotěboře. Více ZDE.

Sezónní výstavy: Expozice obrazů Zdenka Rykra RYKR 0/14, Expozice elektromechanických varhanů Hammond.