Přejít na menu Přejít na obsah

Aktuálně


Hosté

Hosté jsou kořením každého festivalu. Zveme co nejvíce známých osobností fantastiky a hostů z různých oborů. Tučně uvedení již potvrdili účast, takže jim v účasti může zabránit jen práce, rodina, vyšší moc nebo nemoc. Prosím respektujte hosty a pravidla velmi slušného chování vůči nim. Děkujeme.

Zahraniční hosté

Průvodcovské služby zahraničním hostům zajišťuje Jan Kotouč a tým HMS Phantom a jazyková škola Fran - paní Olga Ryšavá a její studenti. Děkujeme.


Odborníci, vědci


Herní hosté


Literární a výtvarní hosté

Jan Kotouč (na FF 27.6.-6.7.)

Dlouholetý návštěvník a přednášející conů. Je velkým fanouškem knih Davida Webera a zakladatelem jeho fanklubu HMS Phantom. První literární počiny psal ze světa Star Wars na prestižní stránce Jediland. Jeho původní tvorba spadá do military sci-fi a space opery. Příliš blízké setkání = vítězství v kat. Novela v Ceně Karla Čapka = sbírka Mlok 2008. Romány: Pokračování diplomacie (2009), Tristanská občanská válka (2010).


Jaroslav Mostecký (na FF 30.6.-5.7.)

Známý spisovatel, sběratel a mj. i úspěšný moderátor speciálních programů na conech (Miss Avalcon, CKČ, tomboly, ...). Získal řadu ocenění za své knihy a povídky a je skvělým vypravěčem i na conech. Zakládající člen SFK Jeffa Spendera, čestný člen SFK Avalon. Zajímá se o historii Čech za vlády Přemyslovců, tramping, lakros, pasivně pak vše od paleontologie po numismatiku.