Michael Hesemann opět v Praze

Milan Knob

 

    

    V sobotu 21.6.1997 se v Praze uskutečnila každoroční přednáška předního světového ufologa pana Michaela Hesemanna z Německa. Přednáška se měla původně konat jako v minulých letech v Národním domě na Smíchově, ale byla z organizačních důvodů přeložena do Národního domu na Vinohradech. Tím se mohlo této přednášky zúčastnit více posluchačů než v minulých letech. Mezi tou spoustou lidí lačných po informacích a zajímavostech z této oblasti tajemna jsme se sešli celkem čtyři chotěbořáci. Když si vzpomenu, že na první přednášky pana Hesemanna jsem jezdil sám, mám docela radost, že se v našem městě našli i jiní, které tato problematika také zajímá.
    Organizace tohoto setkání byla na velmi dobré úrovni, takže se dal očekávat hladký průběh této přednášky. Bohužel zase selhalo video a poté jeho obsluha, takže začátek přednášky se tradičně protáhl. Potom již vystoupil na podium za mohutného potlesku pan Michael Hesemann a přednáška s názvem „UFO na konci tisíciletí“ mohla začít.
    Pan Hesemann v ní hovořil o nových výzkumech v oblasti fenoménu UFO, fenoménu kruhů v obilí a také vyprávěl o masových pozorováních výskytu UFO na celém světě. Během jeho přednášky byly na velkém plátně promítány autentické videozáběry z těchto pozorování. Nejvíce zaujaly účastníky záběry neidentifikova-telných létajících objektů, které byly pořízeny přímo ve vesmíru. Jedním z autorů těchto snímků byl ruský kosmonaut Mauz Ch. Manarov a před půlrokem astronauté amerického raketoplánu mise STS 80. V následují-cích záběrech se objevila pečlivě zdokumentovaná vlna masového pozorování UFO v Izraeli, USA a jižní Africe.
    Na závěr byl promítnut zhruba dvouapůlminutový snímek z údajného výslechu mimozemšťana na tajné vojenské základně v AREA 51. Tento záznam byl údajně pořízen jako část dokumentace patrně v roce 1990 nebo 91 v poušti Kalahari v jižní Africe v roce 1989.
    V závěru svého vystoupení poukázal pan Hesemann na několik skutečností a to, že problematika UFO je dnes přijímána daleko pozitivněji než v docela nedávné době, že dnešní mladá generace, která se už v brzké době bude muset vyrovnat s příchodem mimozemských civilizací, je nepovažuje za nepřátelské a nespatřuje v nich žádnou hrozbu. V úplném závěru řekl, že ani dnes nevíme, kolik je ve vesmíru miliard sluncí, kolik je miliard planet a kolik může být různých civilizací a forem života a jestliže si naše civilizace zachová svoji identitu, bude pro jiné civilizace ve vesmíru dobrým partnerem.
 
k ZA 18
k Reportážím
k ZA